Firmamız Sebahattin KOCADAĞ’ ın girişimleri ile 1983 yılında mevcut üretim tesisinin temelini atarak Mobilya ve Dekorasyon sektörü içerisinde faaliyetine başlamıştır. Kuruluşumuzun ilk yıllarında mobilya dekorasyon üzerine ciddi projeler gerçekleştiren firmamız bu alanda yaptığı altyapı yatırımları ile büyük bir ilerleme kaydetmiştir. Sahip olduğumuz bu altyapı tecrübesiyle 1994 yılında Türkiye’de mutfak ve banyo kapakları sektöründe 2. Büyük firma ünvanıyla faaliyetlerine devam etmiştir. 
2004 yılında yeni bir trend olan Membran vakum kapak üretimini de bünyesine katmıştır. 2009 Aralık ayından itibaren SEBAHATTİN KOCADAĞ MOBİLYA İNŞAAT TİCARET VE SAN. LTD ŞTİ olarak DESSENTİ ve RAVELLO markalarıyla 24.000 m2 arazi üzerinde 10.000 m2 kapalı üretim alanıyla yolumuza devam etmekteyiz. 
DESSENTİ ve RAVELLO Markalarıyla Modüler Mobilya (Yatak Odası, Yemek Odası, Genç Odası, Ofis Takımları, Bebek Odası ve Tekil ürünler) ilaveten Mutfak ve Banyo Mobilyası ile proje bazlı (Otel ve Yurt gibi) Mobilya ürün gruplarını bünyemizde ürettiğimiz Membran ürünlerini de kullanarak daha farklılaştırılmış ürün tasarımları ortaya çıkararak rekabet üstünlüğü oluşturmaktadır. 2017 yılı başında bünyesine kattığı yeni makinelerle hızlı, yüksek üretim kalitesi ve çağdaş hizmet anlayışını artırarak devam ettirmektedir. Şirketimiz, kurumsal altyapıyı güçlendirerek kurumsallaşmayı başarı hedeflerinin içinde görmektedir. Bütün bu yaptığımız yatırımlar ve altyapı çalışmaları şirketimizin geleceğe yönelik hedeflerine ulaşmada önemli rol oynamaktadır. Tasarladığımız konsept ve modaya uygun ürünlerle müşterilerine sağladığı hizmeti daha da iyi sunmaya devam edecektir. 
DESSENTİ ve RAVELLO Mobilyanın bugünkü başarısının temelinde Sebahattin KOCADAĞ ve ekibinin geçmişteki mobilya deneyimlerinin önemi büyüktür. DESSENTİ ve RAVELLO mobilya, yeni yönetim felsefeleri ve ileriyi öngören düşünce yapılarıyla üretimlerinde tasarım altyapılarını güçlendirerek genç ve dinamik kadrosu ile yarınlara ilerlemektedir..

 

© Dessenti 2018